Czym jest kinezjologia

  1. W każdym przypadku jest poszukiwaniem stresu w ciele. Nie jest natomiast terapią, nie ma nic wspólnego z diagnozą i leczeniem. I klient przychodzący do gabinetu musi sobie z tego zdawać sprawę. Raczej wygląda to tak, że przychodzi klient z diagnozą i szukamy stresu, albo przychodzi klient z jakimś problemem i …. Szukamy stresu.
  2. Nie interpretujemy rzeczywistości choć padają pytania dotyczące konkretnych emocji lub zagadnień powiązanych z punktami akupunturowymi lub tzw. „adresami kinezjologicznymi” – czyli miejscami, w których gromadzi się stres. Np. dzisiejsze słowo klucz u klientki, która pojawiła się w gabinecie to było „tarcie”. Pytanie: co Ci to mówi i czym dla Ciebie jest takie hasło, czego dotyczy? Szukamy faktów i odpowiedzi z mięśni. Jeszcze raz – ważna jest fizyczna odpowiedź z ciała i to na niej bazujemy.
  3. Jest pracą w ciałem – w sensie dosłownym. Pracujemy ze stresem w ciele przy użyciu testu mięśniowego. Sprawdzamy zmianę napięcia w mięśniach i to, co tę zmianę wywołuje. Najczęściej potrzebny jest kontakt fizyczny pomiędzy osobą, która przeprowadza zabieg a klientem.
  4. Jest pracą z polem elektromagnetycznym człowieka – kinezjologia bazuje na najnowszych odkryciach medycyny i korzysta dorobku medycyny chińskiej i Ajurwedy. Część osób będzie to rozumiała jako pracę z energią. Traktujemy organizm jak biokomputer – udowodniono, że człowiek jako istota żywa wytwarza prąd, widać to choćby na EEG, EKG. Każdy organ ma właściwe sobie napięcie i natężenie prądu, które może być zaburzone przez stres, korzystamy z tej cechy przywracając prawidłowy przepływ elektryki w ciele przy pomocy odpowiednich protokołów kinezjologicznych.
  5. Kinezjologia nie ma nic wspólnego z wróżeniem lub przewidywaniem przyszłości. Faktem jest, że nasze tkanki mają zapisaną historię naszą i naszego rodu, jednak nie przewidujemy, co może się wydarzyć. Za to łatwo możemy namierzyć przekonania lub pierwotne przyczyny dysfunkcji i pracować nad ich zmianą. Czasem prowadzi nas to do pamięci rodowej, ale taka praca nie jest założeniem samym w sobie.

Podsumowując:

Jeśli przychodzi klient i chce pracować z tematem: spinają mi się cały czas ramiona to – szukamy stresu

Jeśli chce pracować z kompulsywnym jedzeniem – szukamy stresu

Jeśli chce pracować z klątwą – szukamy stresu

I ten stres zdejmujemy poprzez ciało i z ciała.

Dodaj komentarz