TFH ®– Dotyk dla zdrowia, czyli metoda określająca stan równowagi organizmu za pomocą testu mięśniowego. Opracowana przez dr. Thie’a i dr. Goodhearta pozwala na poprawienie stanu mięśni poprzez dotyk i stymulację konkretnych punktów neurolimfatycznych i neuronaczyniowych na ciele. Rozwija się od 1970 roku   obecna jest w około 40 krajach świata.

Konkretnym mięśniom przyporządkowane są meridiany  (czyli kanały energetyczne) i organy. Poprzez test mięśniowy określający napięcie konkretnych mieśni, możemy wskazać blokady w przepływie energii w organizmie. Poprzez pracę z ciałem doprowadzamy do usunięcia blokad i przywrócenia prawidłowego przepływu energii.

Holograficzny Dotyk dla Zdrowia ®– opracowany przez Adama H. Lehmana wykorzystuje fizykę kwantową i wzajemne oddziaływanie na siebie mięśni i meridianów. Jest to uzupełnienie wcześniejszych odkryć dr Thie i dr Goodhearta dające dokładniejszą informację na temat danego zagadnienia.

Neuroenergetyczna Kinezjologia (Neruoenergetic Kinesiology)  to jeden z najbardziej nowoczesnych i wszechstronnych systemów kinezjologicznych. Jeśli miarą prawdy jest skuteczność to ten system bardzo szybko zostaje pozytywnie zweryfikowany przez klientów. Kierunek stworzony i rozwijany przez ostatnie 20 lat przez Hugo Tobara  (jeden z najwybitniejszych kinezjologów na świecie) ukierunkowany na bardzo precyzyjną pracę z konkretnymi tkankami. Połączenie medycyny hinduskiej, chińskiej oraz wiedzy współczesnej pozwala na dostęp do konkretnych obszarów organizmu na poziomie fizycznymi i energetycznym. Tak, jak w klasycznej kinezjologii szukamy tu punktów obciążonych napięciem oraz usuwamy blokady powodujące zaburzenia przywracając równowagę na poziomie psychicznym i fizycznym oraz aktywując mechanizmy samouzdrawiania. W ramach neuroenergetycznej fizjologii stosuję:

– formatowanie mózgu (Brain Formatting®), które polega na zdjęciu stresu z poszczególnych tkanek i obszarów mózgu. Dotyczy to problemów fizycznych oraz emocjonalnych.

– formatowanie fizjologii (Fiziology Formatting®) – podobnie jak w przypadku mózgu szukamy i zdejmujemy blokady z konkretnych organów i tkanek w ciele fizycznym.

– metafory czakr (Chakra Metaphors®) – praca ze strukturami energetycznymi i wywieranie wpływu na ciało poprzez jego energetykę.

RESET®  stawu żuchwowo-skroniowego Philipa Rafferty’ego.

R.E.S.E.T. I – Rafferty Energy System of Easing the Temporomandibular Joint

Łagodna  i skuteczna metoda wprowadzająca równowagę i odprężenie w stawie skroniowo-żuchwowym. Uwalnia napięcia mięśniowe w obrębie twarzy, barków i szyi.

Odpręża mięśnie szczęki i poprzez związki jakie łączą staw skroniowo-żuchwowy z innymi mięśniami i systemem nerwowym wpływa relaksująco i regulująco na cały organizm, wprowadzając w nim równowagę i umożliwiając pozytywne zmiany.

Pomocna w  bólach głowy, szyi, ramion, pleców; napięciach i bolesności w obrębie szczęki; zgrzytaniu zębami; szumach usznych; napiętych mięśniach; bólach miednicy, kolan, stawów skokowych, stóp; uwolnieniu długotrwałego stresu i napięcia; przy chronicznym zmęczeniu i przeciążeniu systemu nerwowego; przy problemach z układem trawiennym i układem moczowym; po zabiegach chirurgicznych i ortodontycznych w obrębie jamy ustnej; przy noszeniu aparatu ortodontycznego; przy problemach z krążeniem; przy trudnościach z nauką i koncentracją.